Tenis: Begu şi Niculescu s-au oprit în sferturile probei de dublu la Indian Wells (WTA)

Perechea română Irina Begu/Monica Niculescu a fost învinsă de cuplul Gabriela Dabrowski (Canada)/Giuliana Olmos (Mexic), cu 6-2, 2-6, 10-7, marţi, în sferturile de finală ale probei de dublu în turneul de tenis WTA 1.000 de la Indian Wells (California), dotat cu premii totale de 8.584.055 de dolari.

Begu şi Niculescu s-au înclinat după o oră şi 17 minute în faţa favoritelor numărul cinci.

După ce şi-au împărţit primele două seturi, fiecare pereche impunându-se cu acelaşi scor, 6-2, Begu şi Niculescu nu au reuşit să conducă niciodată în super tiebreak, dar au egalat la 6 şi 7, după care Dabrowski şi Olmos au câştigat ultimele trei puncte ale meciului.

Cele două românce s-au ales cu un cec de 61.100 de dolari şi 215 puncte WTA la dublu.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Andreea Preda)

Sursa foto: WatchMoreDOUBLES /Twitter

3 VIDEO Cea mai mare afacere a Securității / „Era o adevărată fabrică de bani. Nu știu dacă mai era cineva în România acelor ani care să câștige atât de m…

4 S-a dat „liber la Rusia”? / „Sunt deja țări care au furnizat Ucrainei aceste arme fără condiții”

5 VIDEO Ce a căutat Piedone la Istanbul?