Tenis: Maria Șarapova nu va mai participa la turneul de la Cincinnati

Tenis: Maria Șarapova nu va mai participa la turneul de la Cincinnati

Jucătoarea rusă de tenis Maria Șarapova a declarat forfait pentru turneul WTA de la Cincinnati din cauza accidentării de la brațul stâng, accidentare care a obligat-o să abandoneze la Stanford (SUA) și să nu participe nici la Toronto (Canada).

''Am ajuns în Cincinnati dornică să joc. Totuși, în urma sfatului medicului, ca o măsură de precauție pentru US Open, am decis să renunț la participare din cauza problemelor de la antebraț. Vreau să mulțumesc organizatorilor turneului pentru wildcard-ul pe care mi l-au oferit și aștept cu nerăbdare să concurez aici anul viitor'', a declarat Șarapova.

Maria Șarapova, fostă nr. 1 mondial, care a ispășit o suspendare de 15 luni pentru dopaj, între 2016 și 2017, primise un wild-card pentru turneul WTA de la Cincinnati (12-20 august). Ea a câștigat acest turneu în anul 2011.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „Instituțiile statului au reacționat cu întârziere la conduita infracțională a acestui inculpat”

2 De citit... / De unde rezultă ce porcării se fac pe banii noștri...

3 Premieră în emisiunea lui Soloviov, propagandistul Kremlinului: S-a recunoscut dezastrul din economia Rusiei și șomajul în creștere

4 Femeia care a atacat-o cu ranga pe senatoarea POT Valentina Aldea: „Este amanta soțului meu. E o luptă continuă între mine și ea”

5 O senatoare POT a fost atacată cu ranga de soția unui bărbat cu care ar avea o relație: „Nu este subiect de bășcălie”