Timiș: Descinderi la suspecți de distribuire de materiale pornografice cu minori

Timiș: Descinderi la suspecți de distribuire de materiale pornografice cu minori

Polițiștii de la Crimă Organizată au descins, joi, la patru locații din Timișoara și din Lugoj, vizați fiind trei bărbați suspectați de deținere și distribuție de materiale pornografice cu minori.

Surse din Poliția Timiș au confirmat pentru AGERPRES că au loc descinderi în acest caz.

Investigațiile DIICOT ar fi pornit după monitorizarea mai multor rețele cunoscute deja că se ocupă cu astfel de activități, unul dintre suspecții vizați mai având la activ cercetări polițienești de acest fel.

DIICOT a ridicat mai multe calculatoare ce vor fi anchetate informatic.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Priviți, ăsta este unul dintre judecătorii care au iertat-o pe Bica! Citiți și motivarea, dar și ce spun specialiștii în drept...

2 Un polițist și soția lui au murit în cadă, în timp ce petreceau o seară romantică. Tragedia a avut loc chiar de ziua fiicei lor

3 „Plătesc milioane la stat, dar pentru copilul meu nu mai sunt fonduri”. Povestea reală care a revoltat o țară întreagă

4 „Haosul va începe”. Un sociolog rus anticipează sfârșitul lui Putin. „De îndată ce «șoimii» vor vedea că Rusia începe să piardă, îl vor dărâma”

5 Citiți, judecătoare inculpată penal pentru abuz în serviciu deoarece nu a redactat motivarea unei sentințe, criminalul a scăpat și a ucis din nou!