Timiș: Șofer mort în urma coliziunii între un autoturism și un microbuz, accident petrecut pe A1 Deva-Nădlac

Un șofer a murit după ce în autoturismul pe care îl conducea joi, pe autostrada A1 Deva-Nădlac, în apropiere de Buziaș, a intrat un microbuz la volanul căruia se afla un cetățean bulgar.

"Șoferul bulgar se deplasa dinspre Lugoj spre Timișoara, dar la un moment dat a lovit mașina din fața lui, care se deplasa în același sens, proiectând-o în parapeții marginali. În urma impactului, a rezultat decesul șoferului român și accidentarea gravă a pasagerei din dreapta, care a fost transportată la spital", a declarat pentru AGERPRES comisar-șef Valentin Burtă, șeful Biroului Autostrăzi A1 Deva-Nădlac.

Potrivit acestuia, cauza accidentului a fost nerespectarea, în trafic, a distanței regulamentare față de mașina din față.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Pe câți a sunat, toți l-au refuzat. Mircea Lucescu, dezvăluiri incredibile, cu câteva zile înainte să moară

2 De citit...Cam asta încearcă să facă acum PSD-ul cu Bolojan și a ieșit festivalul prostiei...

3 Alegeri Ungaria 2026 / „Fidesz are motive serioase de îngrijorare”

4 „Aveam nevoie de banii din Fondul de rezervă ca să atenuăm criza din Golf, dar au fost tocați pe nimic”

5 O nouă rivală pentru Meloni? / Numele surpriză care agită politica italiană