Timiş: Unii dintre poliţiştii care supravegheau blocul evacuat au ajuns la spital; au primit tratament medicamentos

Mai mulţi poliţişti care au fost implicaţi în activităţile de investigare a evenimentului petrecut pe strada Mioriţa s-au prezentat la Unitatea de Primiri Urgenţe (UPU) a Spitalului Judeţean Timişoara pentru a-şi efectua analize preventiv, unii primind tratament medicamentos.

"Miercuri, în intervalul orar 14,00 - 20,00, un număr de nouă poliţişti de la Investigaţii Criminale au ajuns la Spitalul Judeţean şi li s-au făcut analize preventiv. Unii dintre ei au primit tratament medicamentos pentru că analizele erau proaste. Totuşi, au fost lăsaţi să plece acasă. Toţi au pus starea de sănătate pe seama oboselii şi a stresului de la faţa locului", a informat, joi, Inspectoratul de Poliţie Judeţean, citând surse din Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Timiş. AGERPRES / (AS - autor: Otilia Halunga, editor: Irina Poenaru, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Da, este Trump la Moscova. Este de amintit ce-a făcut după ce s-a întors de acolo...

2 Cum a reușit Iranul să lovească unde americanii păreau invincibili. Adevărul incomod pentru Trump: „Asta arată o evaluare greșită”

3 O diplomată aflată la post în Emiratele Arabe Unite critică Parlamentul pentru că a permis SUA să folosească baza Kogălniceanu

4 Iranul dă șah economiei mondiale, dar americanii mai au o carte de jucat. Expert: „E o armă teribilă”

5 Atac devastator în apele irakiene / Două petroliere străine incendiate, un membru al echipajului ucis și 38 de oameni salvați