Trump: Ambasadorul SUA în Germania Richard Grenell, noul director interimar al informaţiilor naţionale

Trump: Ambasadorul SUA în Germania Richard Grenell, noul director interimar al informaţiilor naţionale

Preşedintele Donald Trump l-a numit miercuri pe ambasadorul SUA în Germania, Richard Grenell, un susţinător puternic al politicilor sale, în funcţia de director interimar al serviciului de informaţii naţionale, relatează Reuters.

''Rick a reprezentat ţara noastră extrem de bine şi aştept cu nerăbdare să lucrez cu el'', a scris Trump pe Twitter.

El i-a mulţumit de asemenea lui Joseph Maguire ''pentru modul minunat în care şi-a îndeplinit funcţia'' de director interimar al serviciului de informaţii naţionale, din luna august. AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

3 O informație care dă de gândit...

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?