Trump promite că-l va numi pe Elon Musk șef de comisie guvernamentală, dacă va fi reales președinte al SUA

Trump promite că-l va numi pe Elon Musk șef de comisie guvernamentală, dacă va fi reales președinte al SUA

Donald Trump a promis că, dacă va fi reales președinte al SUA, va înființa o comisie guvernamentală în fruntea căreia îl va numi pe Elon Musk.

Donald Trump a promis, în ziua de 5 septembrie 2024, în cadrul unui discurs electoral pe teme economice, că va înfiinţa o comisie guvernamentală pentru eficienţă, transmite Reuters citată de News.ro. În fruntea acestei comisii, Trump a anunțat că-l va numi pe susţinătorul său miliardar, Elon Musk.

”Voi crea o comisie guvernamentală pentru eficienţă însărcinată să efectueze un audit financiar complet şi al performanţei întregului guvern federal şi să facă recomandări pentru reforme drastice”, a spus Trump. El nu a precizat cu exactitate cum va funcţiona comisia dar a spus că va dezvolta un plan pentru eliminarea ”fraudelor şi plăţilor necorespunzătoare” în termen de şase luni de la constituire.

”Aştept cu nerăbdare să servesc America dacă se va ivi o oportunitate. Fără plată, fără titlu, nu este nevoie de recunoaştere”, a anunțat, la rândul său, Elon Musk, într-o postare pe rețeaua X.


populare
astăzi

1 „Venea Mercedesul şi mă lua dimineaţa, aveam apartament în închisoare, puteam să aduc 100 de femei!”

2 Mesaj halucinant al judecătoarei urmărite de procurori în dosarul lui Georgescu: „Oamenii-șerpi te vând pe 30 de arginţi”

3 Noua Eră / Priviți cu cine s-a căsătorit acest japonez de 53 de ani!

4 Daciana Sârbu își apără relația cu „cârlanul”

5 Mutare misterioasă a Ucrainei?