ULTIMA ORĂ Un jandarm s-a împușcat la Centrala Nucleară de la Cernavodă

ULTIMA ORĂ Un jandarm s-a împușcat la Centrala Nucleară de la Cernavodă

UPDATE Pacientul este în comă, a fost intubat de medicul de pe elicopterul SMURD și urmează să fie transportat la spital, au transmis reprezentanții ISU Dobrogea.

Un jandarm s-a împușcat marți dimineață la Centrala Nucleară de la Cernavodă.

Informația a fost confirmată pentru Ziua de Constanța de colonelul Nicolae Dan, purtător de cuvânt la Unitatea Specială de Jandarmi Cenavodă: „Este vorba despre un coleg de-al nostru, care din primele informații se pare că a avut o tentativă de suicid. A fost ridicat de ambulanță, iar cazul va fi preluat de către Unitatea de Parchet competentă”.

Din primele informații, bărbatul care asigura paza Centralei Nucleare s-ar fi împușcat în cap.

La fața locului a ajuns elicopterul SMURD, iar bărbatului, în vârstă de aproximativ 43 de ani, i se aplică protocolul de resuscitare.

„Am fost solicitați să intervenim la o persoană rănită. La fața locului sunt alocate un echipaj de prim ajutor, elicopterul SMURD și o mașină de stingere”, au transmis reprezentanții ISU Dobrogea.

știre în curs de actualizare


populare
astăzi

1 Copiii care s-au aruncat îmbrățișați în fața unui TIR aveau 13, respectiv 15 ani. Motivul tulburător pentru care și-ar fi pus capăt zilelor

2 Donald Trump l-a sunat pe Viktor Orban ca să-l întrebe de ce blochează negocierile de aderare a Ucrainei la UE

3 „În a doua jumătate a anului situația categoric se va deteriora atât pentru firme cât și pentru populație”

4 BREAKING Cometa activă 3I / ATLAS ar putea fi o sondă extraterestră / Oamenii de știință de la Harvard vorbesc despre posibilitatea de a fi „vizitați” în …

5 VIDEO Primarul localității din care era fata de 14 ani oferă detalii șocante / Au fost identificați tinerii care au murit pe A1, loviți de un TIR