Un american a furat un dric din fața bisericii cu tot cu mort

James Juarez, un bărbat în vârstă de 25 de ani din Los Angeles, a fost arestat de autorităţi după o urmărire ca în filme, sub acuzaţia că a furat o maşină funerară care conţinea o persoană decedată, relatează Apnews.com, citat de Mediafax.

Bărbatul a furat o maşină marca Lincoln Navigator din faţa unei biserici catolice, din estul oraşului Pasadena.

Şeful departamentului de Poliţie din Los Angeles a postat pe reţelele de socializare un mesaj pentru infractor în care îl ruga să returneze cadavrul persoanei din interiorul autovehiculului furat.

„În ciuda tuturor deciziilor greşite pe care le-ai făcut, fă un lucru bun şi returnează persoana decedată care se află în maşina Lincoln Navigator”, a scris poliţistul.

Potrivit presei locale, furtul a avut loc în timp ce şoferul dricului ducea o altă persoană decedată în biserică, iar maşina a rămas nesupravegheată.

Poliţia a fost alertată că maşina furată a fost văzută. Autorităţile au început urmărirea autovehiculului pe străzile din Pasadena, apoi pe autostradă până când maşina infractorului a intrat în coliziune cu echipajul poliţei.

În urma accidentului, cel puţin un poliţist a fost rănit.


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 Trei surori în vârstă de 12, 14 și 16 ani au sărit în gol de la etajul nouă după ce părinții le-au luat telefonul

3 Adio, leu? / Soluția neașteptată a unui economist de top pentru ca România să treacă la euro fără să mai aștepte după politicieni

4 De ce apare România pe harta ISW privind „faza zero” a operațiunilor Rusiei în Europa

5 Cum a fost păcălită afacerista din din Satu Mare să-i trimită 2,5 milioane de dolari lui Henry Eke, cunoscut în Nigeria sub porecla „Excess Money”