Un avion al Turkish Airlines a aterizat de urgență în Canada în urma unei amenințări cu bombă

Un avion al Turkish Airlines a aterizat de urgență în Canada în urma unei amenințări cu bombă

Un avion al companiei Turkish Airlines, care zbura duminică pe ruta New York - Istanbul, a fost nevoit să aterizeze de urgență în Canada, pe aeroportul Halifax, în urma unei amenințări privind prezența unei bombe la bord, transmite agenția EFE. Cei 256 de pasageri au fost debarcați, iar în prezent echipele specializate verifică avionul. Tot la Halifax a aterizat marți și un avion al companiei Air France în urma unei alerte similare, ce s-a dovedit a fi falsă.

Mai multe avioane ale Turkish Airlines au fost vizate anul acesta de astfel de amenințări, în fiecare din acele cazuri pe un scaun al avionului găsindu-se un bilet cu un mesaj ce făcea referire la prezența unei bombe la bord. În urma investigației s-a descoperit că amenințarea a provenit chiar de la un angajat al companiei, membru ale echipajului de cabină, care a plasat respectivele bilete. AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

3 O informație care dă de gândit...

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?