Un sistem de monitorizare cu holtere a persoanelor izolate la domiciliu în contextul infecţiilor cu coronavirus - implementat în Bucureşti

Un sistem de monitorizare cu holtere a persoanelor izolate la domiciliu în contextul infecţiilor cu coronavirus - implementat în Bucureşti

Persoanele izolate la domiciliu în Bucureşti în contextul infecţiilor cu noul tip de coronavirus vor fi monitorizate cu ajutorul unor holtere care indică în timp real temperatura, frecvenţa cardiacă, frecvenţa respiratorie, electrocardiograma, dar şi locaţia pacientului, în urma semnării, marţi, a unui Memorandum de către ministrul interimar al Sănătăţii, Victor Costache, şi primarul sectorului 1, Dan Tudorache.


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?