Ungaria: ''Viitorul africanilor este în Africa'', comentează Orban atentatul de la Nisa

Ungaria: ''Viitorul africanilor este în Africa'', comentează Orban atentatul de la Nisa

"Africanii ar trebui să aibă un viitor în Africa", a declarat premierul ungar Viktor Orban pe postul public de radio, comentând în legătură cu atacul terorist de joi de la Nisa, transmite vineri MTI. "Dacă nu vrei să te predai, tot ce poţi face este să refuzi accesul", a adăugat Orban.

"Dacă nu vrem să vedem cazuri ca la Nisa, nu trebuie să-i lăsăm să intre", a spus Orban. "În afară de cei câţiva care sunt deja aici, nu vrem nou-veniţi, mai ales nu migranţi ilegali", a insistat el.

Guvernul ungar "nu trebuie să permită Bruxellesului să impună Ungariei reguli în baza cărora să fim nevoiţi să lăsăm să intre în ţară persoane pe care nu dorim să le vedem - iar apoi să mergem la înmormântări", a menţionat premierul ungar. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Zeci de funcționari au ajuns pe funcții în ANAF și Ministerul Finanțelor cu studii făcute la universități fantomă

2 Ce se întâmplă? / Cel mai bogat om al planetei „arată semne de îmbătrânire accelerată”

3 VIDEO Rușii, dați cu „cracii-n sus” la Pokrovsk?

4 VIDEO CTP, necruțător cu Anca Alexandrescu

5 Foarte interesant!