Unui jucător de tenis i-a sunat telefonul în timpul unei finale de turneu ATP. Incidentul i-a purtat noroc la final

Unui jucător de tenis i-a sunat telefonul în timpul unei finale de turneu ATP. Incidentul i-a purtat noroc la final

Chilianul Alexandro Tabilo (28 de ani, 72 ATP) a produs surpriza și l-a învins pe italianul Lorenzo Musetti (23 de ani, 9 ATP), în finala de ieri a turneului ATP de la Chengdu.

Tabilo și-a oprit telefonul

Tabilo și-a oprit telefonul

În setul decisiv, la 2-1 la game-uri pentru italian, cu chilianul pregătindu-se să servească la 40-0, alarma telefonului lui Tabilo, aflat în geantă, a început să sune.

Tabilo s-a oprit, s-au dus la margine și a oprit soneria, fără să fie sancționat de arbitru. Același incident s-a petrecut anul trecut la turneul din Santiago, Chile.

Tabilo a câștigat trofeul la Chengdu, învingându-l pe italian cu 6-3, 2-6, 7-6 (5). Musetti se află în cursa pentru un loc la Turneul Campionilor.

Sursa: adevarul.ro


Citește și:

populare
astăzi

1 VIDEO Imagini care dau fiori de la Moscova, după un nou atac cu drone al Ucrainei...

2 Da, e de la USR. Practic, e de la cine o pune pe o listă, pe o funcție, pe ceva...

3 „Agent Cornetto”, femeia-cameleon din anturajul lui Putin, reapare deghizată în muncitoare de fabrică

4 Planurile secrete ale Rusiei și Ungariei de a distruge România. Ajutorul neașteptat primit de români și mareșalul care a salvat România

5 BREAKING Lek Colaj, unul dintre cei mai temuți traficanți de droguri din Europa, ar fi fost reținut la Iași