Unul dintre cei mai proști români?/Are capul deformat după ce a ieșit campion mondial la luat/dat palme

Unul dintre cei mai proști români?/Are capul deformat după ce a ieșit campion mondial la luat/dat palme

Românul Sorin Comşa practică un "sport" mai puţin obişnuit, care nu este competiţie olimpică: datul (sau luatul) de palme. Acum este campion mondial, dar nu e sigur dacă efortul a meritat: are capul deformat îngrozitor. Competiţia a fost extrem de brutală.

Sorin Comșa, un tânăr român de 24 de ani, din Alba-Iulia, a câștigat concursul de dat palme organizat de RXF, promoția românească a MMA.

Competiția a fost brutală, iar câștigătorul a plecat din ring desfigurat, cu o jumătate de față foarte umflată.

La trei zile de la momentul victoriei, care i-a adus un cec în valoare de 5.000 de euro, Sorin Comșa a reacționat. Bărbatul a discutat și le-a răspuns urmăritorilor de pe TikTok la întrebări, într-o transmisiune în direct, conform DigiSport .

”N-ai ce face, așa e când nu știi să renunți. Eu știu dacă o să-mi mai revin... Dacă mai concurez? Dacă-s destui bani, da. Am câștigat 5.000 de euro, asta-i situația. Pot să mănânc, jumătate de gură e bună. Am 100 de kilograme.

Nu mă doare, mi-a deformat capul, da. Dacă a meritat? Nu știu dacă a meritat”, a spus Sorin Comșa.

Chiar dacă au mai trecut câteva zile de la momentul competiției, Sorin Comșa este în continuare desfigurat, cu traumatisme majore la nivelul feței. Atenție, imagini care vă pot afecta emoțional.





populare
astăzi

1 Copiii care s-au aruncat îmbrățișați în fața unui TIR aveau 13, respectiv 15 ani. Motivul tulburător pentru care și-ar fi pus capăt zilelor

2 „Trăim deja cel mai sumbru scenariu” / Predicția unui expert de la Cambridge despre întâlnirea Putin-Zelenski

3 SURSE Cine sunt liderii PSD care au trecut de partea lui Titus Corlățean. Ce rol au Ponta și grupul de la Cluj

4 BREAKING Cometa activă 3I / ATLAS ar putea fi o sondă extraterestră / Oamenii de știință de la Harvard vorbesc despre posibilitatea de a fi „vizitați” în …

5 BREAKING Rusia a lovit un important producător american de electronice din Ucraina!