Vai, Carmen Avram, dezamăgită c-a ajuns la Bruxelles și nu poate mânca căcat, deocamdată! Reacția lui Dan Alexe

Vai, Carmen Avram, dezamăgită c-a ajuns la Bruxelles și nu poate mânca căcat, deocamdată! Reacția lui Dan Alexe

Vai, Carmen Avram, dezamăgită c-a ajuns la Bruxelles și nu poate mânca căcat, deocamdată! Reacția lui Dan Alexe. 

Ce a scris pe Facebook sluga lui Voiculescu:

„Prima zi de muncă. Birocrație şi întâlniri informative, deocamdată, dar trecem noi curând şi la treburi serioase. Până atunci, va trebui să învăț această clădire imensă, un fel de oraş în oraş, în care toata lumea se rătăceşte, chiar si dupa ani de muncă.”

Reacția promptă a jurnalistului acreditat la Bruxelles, Dan Alexe:

„Ce-a înțeles Carmen Avram…

Carmen Avram a venit să se acrediteze ca europarlamentar PSD și scrie pe FB:

"Birocrație şi întâlniri informative, deocamdată, dar trecem noi curând şi la treburi serioase. Până atunci, va trebui să învăț această clădire imensă, un fel de oraş în oraş, în care toata lumea se rătăceşte, chiar si dupa ani de muncă."

De ce n-a înțeles ea nimic din ce are de făcut?

1. “Birocrația” este esența muncii de parlamentar european, care n-are nimic glamour, așa că nu pufnești din prima zi c-ai dat de birocrație.

2. Zice: --“Această clădire imensă, un fel de oraş în oraş, în care toata lumea se rătăceşte, chiar si dupa ani de muncă”???… Păi tu ești presupusă a ști unde-i biroul tău, unde-i cantina și care e liftul pentru sala de reuniuni, nu ți-a cerut nimeni să te plimbi pe la etaje, prin birourile altora.

3. Nu se rătăcește nimeni acolo, etajele sunt numerotate, mai e și o împărțire alfabetică, iar fiecare birou are pe ușă, cu litere latine, numele europarlamentarului respectiv, din păcate chiar și al tău.”



populare
astăzi

1 Voi ați citit ce-a scris duminică CTP?

2 Veste excelentă pentru șoferi: Ultimul tronson al autostrăzii Buzău-Ploiești se deschide luna aceasta. „România a ajuns la 1.353 km de autostradă”

3 „Aceasta nu este doar o altă pastilă. Este Sfântul Graal”

4 Știrea asta este pentru imbecilii care pupă-n cur, cu zel, Rusia...

5 De citit... / „Nu vom risca un al treilea război mondial de dragul Ucrainei”