Victoria Azarenka nu va participa la turneul de la Roland Garros

Jucătoarea de tenis din Belarus, Victoria Azarenka, fost numărul 1 mondial, în prezent locul 5, a anunţat că nu va participa la turneul de la Roland Garros, al doilea Grand Slam al anului, care începe la finalul acestei luni.

Victoria Azarenka (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

"Din păcate nu voi putea evolua la Roland Garros în acest an. Muncesc mult pentru a mă recupera şi a reveni pe teren", a scris Azarenka pe Twitter.

Victoria Azarenka nu a mai evoluat de aproximativ două luni din cauza unei accidentări la piciorul stâng.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 Pe câți a sunat, toți l-au refuzat. Mircea Lucescu, dezvăluiri incredibile, cu câteva zile înainte să moară

2 Alegeri Ungaria 2026 / Când apar primele rezultate

3 De citit...Cam asta încearcă să facă acum PSD-ul cu Bolojan și a ieșit festivalul prostiei...

4 „Aveam nevoie de banii din Fondul de rezervă ca să atenuăm criza din Golf, dar au fost tocați pe nimic”

5 Un lider african cere Turciei un miliard de dolari și „cea mai frumoasă femeie”. Ce se întâmplă dacă nu i se îndeplinește solicitarea