VIDEO Actorul Willie Garson (Stanford din ''Sex and the City'') a murit la vârsta de 57 de ani

VIDEO Actorul Willie Garson (Stanford din ''Sex and the City'') a murit la vârsta de 57 de ani

Actorul american Willie Garson, cunoscut în special pentru rolul impresarului Stanford Blatch din serialul "Sex and the City" ("Totul despre sex"), a murit la vârsta de 57 de ani. Anunţul a fost făcut de fiul acestuia, informează BBC miercuri.

În serialul de succes produs de HBO, el a jucat rolul prietenului şi confidentului lui Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker), iar recent filma pentru spin-off-ul "And Just Like That...".

Potrivit revistei People, actorul suferea de cancer pancreatic. În ultimele clipe ale vieţii a fost înconjurat de familie.

Producătorul executiv al "Sex And The City", Michael Patrick King, a precizat că Garson a lucrat "chiar şi când era bolnav", însă nu a oferit alte detalii.

Născut William Garson Paszamant în New Jersey în 1964, Garson a studiat teatrul şi a obţinut un masterat în arte plastice de la Yale School of Drama.


populare
astăzi

1 VIDEO Iranul a umblat la „cutia cu maimuțe”?

2 Ce se întâmplă oare? / Un editorial care dă de gândit despre PSD. S-a format masa critică pentru măturarea grupării Ciolacu-Grindeanu?

3 Uite un caz despre ce înseamnă școală și justiție în Ro...

4 Un secret bine păzit, inexpugnabil, al Iranului

5 Cea mai nouă și dătătoare de speranță predicție a lui Ray Kurzweil, unul dintre cei mai cunoscuți futurologi ai Silicon Valley