VIDEO Ce scârbos! Rudy Giuliani, surprins într-o nouă situaţie penibilă la o conferinţă de presă

Avocatul personal al lui Donald Trump Rudy Giuliani, cel care a şi preluat conducerea proceselor lui Trump în state importante ca Pennsylvania a continuat şirul conferinţelor bizare de presă începute chiar din ziua declarării victoriei lui Joe Biden de către televiziunile americane.

Vorbind la sediul Comitetului naţional Republican din Washington DC despre faptul că observatorii republicani au fost ţinuţi la o distanţă prea mare de încăperile unde se numărau voturi, Rudy Giuliani a fost suprins într-o nouă situaţie penibilă la o conferinţă de presă după cea organizată într-o suburbie din Philadelphia la o firmă obscură de amenajări exterioare situată între un magazin pentru adulţi şi un crematoriu.
Jurnaliştii prezenţi îl ascultau cum dă o pildă din filmul „Vărul meu Vinny” în care un martor mincinos la un proces a fost demascat cu probleme de vedere.
„Oamenii aceştia (observatorii electorali) erau mai departe decât era vărul Vinny de martor. N-au văzut nimic”, spunea Giuliani imitând un accent din Brooklyn.
În acest timp, avocatul începuse să transpire şi la un moment dat persoane din campanie au fost auzite în microfoane: „Lui Giuliani îi curge pe obraji vopseaua de păr”.
„Nu ştiu de ce aveţi nevoie să vă treziţi, să vă faceţi treaba şi să informaţi poporul american, vă place sau nu, asupra lucrurilor pe care trebuie să le ştie. Este real. Nu e nimic fabricat. Nimeni de aici nu-şi imaginează lucruri fanteziste”, a continuat Giuliani.
 


populare
astăzi

1 Ce se întâmplă în Rusia? / Anomaliile observate de un corespondent din presa occidentală

2 „Jocurile din jurul lui Bolojan scufundă România” / Traian Băsescu, atac dur la clasa politică

3 Degringoladă în PSD / „Nu mă văd într-un partid cu Sorin Grindeanu la conducere. Uită-te în sondaje: cel mai mare partid este AUR”

4 Experiență de coșmar pentru o familie într-un resort din Hurghada, Egipt: dezastrul găsit în hotelul pentru care a plătit 4.000 de euro

5 Eugen Tomac ar fi fost propus premier de Nicușor Dan în fața partidelor. Președintele are și o variantă alternativă