VIDEO Interlopul Alyn Spaniolu Legenda Vie, prins ca prostul în timpul unui live, deși era dat în urmărire

Interlopul în vârstă de 24 de ani era căutat de Poliție pentru executarea unei pedepse. Alyn Spaniolu Legenda Vie n-a putut să se abțină să facă un live de la o petrecere ilegală, iar polițiștii au urmărit imaginile transmise în direct până l-au încătușat pe infractor.

 
Polițiștii au înregistrat astfel o premieră, arestându-l în plin live pe cel ce-și spune Alyn Spaniolu Legenda Vie, care fără să vrea, a surprins și momentul în care trupele speciale iau cu asalt încăperea.

„Culcat! Unde e telefonul? Culcat! Culcat! Gata! Jos! Pe burtă, pe burtă!”, au fost cuvintele pe care infractorul nu se aștepta să le audă.

Mascații au descins la locuința lui Alyn Spaniolu din Merișani, județul Argeș, la sesizarea polițiștilor din localitate. Agenții văzuseră pe Facebook live-ul care avea și mulți urmăritori. 

Bărbatul era condamnat la pedeapsa închisorii de un an de zile, pentru săvârșirea infracțiunii de furt și a ajuns direct în arest. În plus, atât el cât și participanții la petrecerea ilegală au fost amendați cu câte 2.000 de lei, pentru încălcarea restricțiilor impuse de pandemie.


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 Trei surori în vârstă de 12, 14 și 16 ani au sărit în gol de la etajul nouă după ce părinții le-au luat telefonul

3 Adio, leu? / Soluția neașteptată a unui economist de top pentru ca România să treacă la euro fără să mai aștepte după politicieni

4 VIDEO Turcia tace și face...

5 Țara în care am ajuns să trăim... / Dezvăluiri din culisele Curții de Apel București...