VIDEO Lașitatea PSD/Secretarii de stat ai PSD rămân la „borcanul cu smântână”, la fel și celelalte mii de sinecuri...

Lașitatea PSD/Secretarii de stat ai PSD rămân la „borcanul cu smântână”, la fel și celelalte mii de sinecuri...

Marian Neacșu (PSD) a declarat, joi, că secretarii de stat ai partidului nu vor demisiona azi, la fel ca miniștrii PSD.

Neacșu a precizat că secretarii de stat PSD vor demisiona ”odată cu moțiunea de cenzură”. El a mai spus că moțiunea ca fi ”când va decide partidul”.

Neacșu a pretins că ”nici discuție”, că PSD nu i-a tras frâna de mână lui Bolojan. ”S-a dovedit până acum că PSD a guvernat foarte bine”, a mai spus arogant Neacșu, după care a plecat.

Reamintim că Neacșu are o condamnare penală definitivă pentru că și-a angajat fiica, pe bani publici, la cabinetul de parlamentar.



Citește și:

populare
astăzi

1 DOCUMENTE Iese fum fără foc? / Noi amănunte despre „cuibul porumbeilor” Docuz / Ciolacu

2 Bolojan, mesaj de ultima oră...

3 SURSE Nicușor Dan vrea premier tehnocrat

4 Cine a ajuns să „șurubărească” România, oameni buni...

5 Nu se întrevede niciun compromis / Culisele negocierilor de la Cotroceni. Grindeanu l-a amenințat pe președinte cu CCR