VIDEO Percheziții la Brigada de Poliție Rutieră București

VIDEO Percheziții la Brigada de Poliție Rutieră București

Mai multe percheziții au loc, joi dimineață, într-o amplă anchetă în care zeci de polițiști de la Brigada de Poliție Rutieră București sunt suspectați că ar fi luat mită.

UPDATE 9.40. Sunt percheziții și la Poliția Locală Sector 1.

În total sunt vizați 25 de polițiști - 20 rutieri și cinci locali în această anchetă în care sunt cercetate fapte de luare de mită.

Ofițerii anticorupție participă joi dimineață la 36 de percheziții în urma cărora cei vizați vor fi ridicați și duși la audieri.

Perchezițiile au loc la sediul Brigăzii de Poliție Rutieră București, dar și la locuințele unor polițiști.

Ancheta vizează fapte de corupție și este derulată de Direcția Generală Anticorupție.

Ofițerii anticorupție au suspiciuni că aproximativ 20 de polițiști de la Brigada de Poliție Rutieră București ar fi luat mită în trafic în anumite situații pentru a nu sancționa șoferii care încălcau legea.

Activitatea lor a fost urmărită timp de mai multe lni, iar joi au loc descinderi.


populare
astăzi

1 ALERTĂ PSD încearcă să „betoneze” sinecurile „păsărelelor” de partid?

2 Uite unul dintre motivele pentru care PSD se prăbușește în sondaje!

3 Încă o dovadă că lucrurile au luat-o razna în Ro / Conducerea CEC, răsfățată cu salarii imense de până la 27.000 de euro lunar!

4 În premieră, PSD pierde controlul CCR după 33 de ani

5 La 52 de ani, Sofia Vergara pozează topless în Ibiza și i-a sucit mințile unui cuceritor din sportul mondial