VIDEO Premierul Ciucă se deplasează, joi, la Varşovia pentru o şedinţă comună a Guvernelor României şi Poloniei

VIDEO Premierul Ciucă se deplasează, joi, la Varşovia pentru o şedinţă comună a Guvernelor României şi Poloniei

Premierul Nicolae Ciucă a declarat că, joi, alături de o delegaţie guvernamentală, se va deplasa la Varşovia pentru şedinţa comună a Guvernelor României şi Poloniei, subliniind că reuniunea are o relevanţă aparte atât pentru relaţiile bilaterale, cât şi pentru ceea ce înseamnă discutarea problematicii de securitate în estul Europei ca urmare a invaziei forţelor armate ruse în Ucraina.



"Mâine ne vom deplasa la Varşovia pentru desfăşurarea şedinţei comune de guvern. Doresc să fac menţiunea că este o activitate care a fost planificată cu mult timp în urmă. Activitatea are o relevanţă aparte pentru întărirea relaţiilor bilaterale dintre România şi Polonia şi, desigur, are o relevanţă aparte pentru ceea ce înseamnă discutarea problematicii de securitate în estul Europei ca urmare a invaziei forţelor armate ruse în Ucraina", a precizat Nicolae Ciucă, miercuri, la începutul şedinţei de guvern. AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?