VIDEO Priviți și ascultați acest film realizat de Recorder.ro! Apoi o să realizați cât de adâncă e prăpastia în care vor să ne arunce Dragnea și PSD!

Priviți și ascultați acest film realizat de Recorder.ro ! Apoi o să realizați cât de adâncă e prăpastia în care vor să ne arunce Dragnea și PSD!

Recorder.ro : Lăsând în urmă violențele, 10 august 2018 a fost ziua românilor întorși acasă. A milioanelor de oameni curajoși care au preferat să muncească din greu în străinătate, în loc să stea în țară și să vâneze o slujbă călduță într-o instituție de stat. Un dialog dintre un muncitor în Italia și un jandarm surprinde perfect acest clivaj. Muncitorul îi reproșează jandarmului lipsa de demnitate. Jandarmul acceptă, dar aduce în favoarea sa argumentul vârstei: „Dacă fac ceva, mă dă afară. Cine mă mai angajează pe mine la 41 de ani?“. Muncitorul aproape că-l urcă în avionul de întoarcere: „Hai cu noi în Italia. Nu moare nimeni de foame!“.



populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...