VIDEO Proasta României, ca o curcă beată la Focșani!

Proasta României, ca o curcă beată la Focșani! Focsanenii au primit-o cu huiduieli si mascari, insa foarte probabil au multumit Cerului ulterior, cand au vazut ce numar comic le-a pregatit.

 In imaginile filmate de cei de la Pro Tv din momentul in care Dancila da onorul, se vede cum porneste timorata la drum, urmand cu sfintenie linia alba trasata pe sosea.

Ajunsa in fata militarilor, aceasta ii saluta, dupa care isi continua drumul in directia pe care se avântase, fara a mai tine cont ca in acea parte nu mai era nimic.

De aici si subtitrarile satirice din clipul de mai jos: „Tineti drept, pe linia alba, curaj!” sau „Doamna Vio, aici se termina faleza, haideti inapoi”.



populare
astăzi

1 Hopa! / Oamenii de afaceri acuzați de dare de mită în dosarul lui Ciprian Ciucu...

2 „Singura în stare a explica ce n-am înțeles de la început” / CTP, „ipoteză care arată a conspiraționism” despre Nicușor Dan

3 Așa o fi?

4 Moscova, sub asaltul dronelor ucrainene. Revoltă populară și reacția propagandei Kremlinului

5 Trei chestii care dau de gândit și nu sunt deloc întâmplătoare...