VIDEO Un striptease cadou pentru angajați/Directoarea unei biblioteci din Rusia a spart tiparele...

Personalul Bibliotecii Centrale NV Gogol din Severodvinsk, regiunea Arhanghelsk, nordul țării, a cerut scuze pentru videoclipul în care o colegă îmbrăcată în păpușă gonflabilă dansează pentru angajații bărbați, pe 23 februarie, de Ziua Apărătorilor Patriei, iar directoarea Irina Nesterenko și-a dat demisia, relatează site-urile 29.ru și Info24 .

Imaginile au declanșat un imens scandal la nivel local. Primarul Igor Arsentiev a numit imaginile cu bizarul număr de striptease drept o „blasfemie” și i-a cerut șefei bibliotecii să plece de bunăvoie, iar directoarea Irina Nesterenko a demisionat din funcție.


populare
astăzi

1 Citiți și voi ce se întâmplă în Serbia după ce China a pus mâna pe cele mai mari zăcăminte de cupru și aur din Europa

2 Țara în care am ajuns să trăim...

3 VIDEO Așa o fi? / Imagini din sursă oficială cu un OZN?

4 Ce se ascunde sub șantierul Autostrăzii Vestului. Descoperirea impresionantă la săparea primului tunel de la Holdea

5 Zegrean, despre intrarea în concediu paternal a unui judecător al CCR: „Foarte interesant. Aproape sigur vom vedea altă amânare”