Programul teatrelor bucureştene în perioada 20 - 26 octombrie

Programul teatrelor bucureştene în perioada 20 - 26 octombrie

Programul principalelor instituţii de teatru din Bucureşti în perioada 20 - 26 octombrie:

Teatrul Naţional "I. L. Caragiale", Sala Atelier: marţi, ora 19:30 - "Omul cu mârţoaga" de George Ciprian, regia Anca Bradu; joi, ora 20:00 - "Cinci femei de tranziţie" de Rodica Popescu Bitănescu; vineri, ora 19:30 - "Tectonica sentimentelor" de Eric-Emmanuel Schmitt, regia Nicolae Scarlat; sâmbătă, ora 20:30 - "Trilogia belgrădeană" de Biljana Srbljanovic, regia Cristi Juncu; duminică, ora 21:00 - "Trilogia belgrădeană" de Biljana Srbljanovic, regia Cristi Juncu

Sala Mică: marţi, ora 20:00 - "Distopie. Shakespeare. Remix", regia Catinca Drăgănescu

Sala Studio: joi, ora 19:30 - "Furtuna", după William Shakespeare, regia Alexander Morfov; vineri, ora 18:00 - "Furtuna", după William Shakespeare, regia Alexander Morfov; sâmbătă, ora 20:00 - "Dineu cu proşti" de Francis Veber, regia Ion Caramitru; duminică, ora 20:00 - "Dineu cu proşti" de Francis Veber, regia Ion Caramitru.

Sala Pictura: miercuri, ora 19:30 - "Micul infern" de Mircea Ştefănescu, regia Mircea Cornişteanu; vineri, ora 20:00 - "Noul locatar" de Eugène Ionesco, regia Mihaela Panainte; sâmbătă, ora 19:00 - "Noul locatar" de Eugène Ionesco, regia Mihaela Panainte; duminică, ora 20:00 - "Acum ori niciodată" de Vladimir Krasnogorov.

Sala Media: duminică, ora 11:00 - Teatrul Naţional pentru Copii.

Teatrul Nottara, Sala "Horia Lovinescu": vineri, ora 19:00 - "Umor, amor, fior de dor... în Bucuresti", de Diana Lupescu; sâmbătă, ora 19:00 - "39 de trepte", după un film de Alfred Hitchcock, regia Petre Bokor; duminică, ora 19:00 - "Titanic vals" de Tudor Muşatescu, regia Dinu Cernescu.

Sala "George Constantin": luni, ora 19:30 - "Mizantropul" de Moliere, regia Alexandru Măzgăreanu; miercuri, ora 19:30 - "Metoda" de Jordi Galceran, regia Theodor Cristian Popescu; joi, ora 19:30 - "Aniversarea", regia Vlad Massaci; vineri, ora 19:30 - "Zeul măcelului" de Yasmina Reza, regia Claudiu Goga; sâmbătă, ora 19:30 - "Vizitatorul", regia Claudiu Goga; duminică, ora 19:30 - "Funcţionarul destinului" de Horia Gârbea.

Teatrul Bulandra, Sala "Liviu Ciulei" Laborator: vineri, ora 20:00 - "Contra progresului" de Esteve Soler, regia Bobi Pricop; sâmbătă, ora 19:00 - "Voiajul domnului Perrichon" de Eugene Labiche, regia Dinu Cernescu; duminică, ora 20:00 - "Dumnezeu iubeşte" de Zlata Demina, regia Ioana Petre.

Sala "Toma Caragiu": sâmbătă, ora 20:30 - "Victor sau copiii la putere" de Roger Vitrac, regia Silviu Purcărete; duminică, ora 18:30 - "Victor sau copiii la putere" de Roger Vitrac, regia Silviu Purcărete.

Teatrul de Comedie, Sala Nouă: luni, ora 19:00 - "Amintiri din epoca de şcoală" de Mihaela Michailov, regia Radu Apostol; marţi, ora 19:00 - "Amintiri din epoca de şcoală" de Mihaela Michailov, regia Radu Apostol; joi, ora 11:00 "Amintiri din epoca de şcoală" de Mihaela Michailov, regia Radu Apostol.

Teatrul de Revistă "Constantin Tănase": vineri, ora 19:00 - "Comedie pe Titanic"; sâmbătă, ora 19:00 - "Sosesc deseară"; duminică, ora 19:00 - "Aplauze, aplauze".

Sala ARCUB: duminică, ora 19:00 - "Noapte bună, mamă!", de Marsha Norman, regia Mircea Cornişteanu.

Teatrul Mic: joi, ora 19:00 - "Visul unei nopţi de vară"; vineri, ora 19:00 - "Cum iubeşte cealaltă jumătate", sâmbătă, ora 19:00 - "Volpone"; duminică, ora 19:00 - "Profesiunea doamnei Warren".

Teatrul Foarte Mic: marţi, ora 19:00 - Platforma de Teatru Educaţional; miercuri, ora 19:00 - Platforma de Teatru Educaţional "Confesiunile unui câine"; joi, ora 19:00 - "Clasa noastră"; vineri, ora 19:00 - "Confesiunile unui câine"; sâmbătă, ora 19:00 - "Super Fericiţii"; duminică, ora 19:00 - "O viaţă în teatru".

Teatrul Odeon, Sala Studio: joi, ora 19:30 - "Magnetic Fields"; vineri, ora 21:30 - "Viza de clown"; sâmbătă, ora 17:00 - "De vânzare"; ora 20:30 - "De vânzare"; duminică, ora 17:00 - "De vânzare"; ora 20:00 - "De vânzare".

Sala Studio, Sala Majestic: vineri, ora 18:00 - "Viaţa-i mai frumoasă după ce mori"; ora 20:30 - "Viaţa-i mai frumoasă după ce mori"; sâmbătă, ora 19:00 - "West Side Story"; duminică, ora 19:00 - "West Side Story".

Teatrul Art: marţi, ora 19:00 - "Iluzii", regia Cristi Juncu.

Teatrul Evreiesc de Stat: miercuri, ora 19:00 - "Duşmancele, o poveste de iubire", regia Claudiu Goga; sâmbătă, ora 16:30 - "Bună seara, domnule Wilde", regia Marcel Homorodean; ora 20:00 - "Janka", regia Toma Enache; duminică, ora 11:00 - "Mic şi al dracu'", regia Maia Morgenstern; ora 19:00 - "Blestemul Iubirii", regia Kincses Elemer.

Teatrul Masca: vineri, ora 19.00 - "Comedia erorilor"; sâmbătă, ora 19.00 - "Vicleniile lui Scapino"; duminică, ora 11.00 - "Prostia omenească"; duminică, ora 19.00 - "Flecărelile femeilor".

Teatrul În Culise: vineri, ora 19:00 - "Aşa se întâmplă cu toţi oamenii obişnuiţi", regia Cristian Bajora; duminică, ora 19:00 - "Imaginează-ţi că eşti Dumnezeu", regia Cristian Bajora.

Godot Cafe-Teatru: luni, ora 20:00 - "Cui i-e frică de Virginia Woolf?", regia Mariana Cămăraşan, Alexandra Penciuc; marţi, ora 21:00 - "Dragostea durează trei ani", regia Chris Simion; miercuri, ora 20:00 - "Nişte fete", regia Cristi Juncu; joi, ora 19:00 - "Jocul din Ialta", regia Cezar Ghioca; ora 21:30 - "Ieri, Azi, Mâine şi Oricând", regia Conrad Mericoffer; vineri, ora 19:00 - "Fă-mi loc!", regia Radu Beligan.

Green Hours, Teatrul Luni: sâmbătă, ora 19:00 - "Noaptea ursului", regia Magda Catone.

Teatrul Mignon: marţi, ora 19:30 - "Kean"; miercuri, ora 19:30 - "Îmbrăţişări frânte"; joi, ora 19:30 - "Venus & Adonis"; vineri, ora 19:30 - "Elevator"; sâmbătă, ora 19:30 - "Dragonul de aur".

 

Trimite pe WhatsApp


Citește și:

populare
astăzi

1 Nicușor Dan întoarce oficial spatele USR cu patru zile înainte de alegeri: Opțiunea mea pentru votul de dumini…

2 Reguli esențiale dacă ai simptome COVID, de la un medic de la Matei Balș. Cum se folosește un pulsoximetru și …

3 Mda...

4 Pute a Rusia de la o poștă. Cu Mirel Palada pe coadă

5 Serverele ASESOFT, confiscate de FBI?