Programul teatrelor bucureştene în perioada 5 - 11 ianuarie

Programul principalelor instituţii de teatru din Bucureşti în perioada 5 - 11 ianuarie:

Teatrul Naţional, Sala Pictura: marţi, ora 20:00 - "Allegro, ma non troppo", regia Răzvan Popa; miercuri, ora 20:00 - "Omul care a văzut moartea", regia Dan Tudor; joi, ora 19:30 - "Micul infern", regia Mircea Cornişteanu; vineri, ora 20:00 - "Omul care a văzut moartea", regia Dan Tudor; sâmbătă, ora 20:00 "Cinci femei de tranziţie" de Rodica Popescu Bitănescu; duminică, ora 19:30 - "Micul infern", regia Mircea Cornişteanu;

Sala Atelier: miercuri, ora 19:30 - "Tectonica sentimentelor", regia Nicolae Scarlat; joi, ora 20:00 - "Cinci femei de tranziţie", de Rodica Popescu Bitănescu; vineri, ora 20:00 - "Anonimul veneţian"; sâmbătă, ora 20:00 - "Anonimul veneţian"; duminică, ora 20:00 - "Fata din curcubeu", regia Lia Bugnar;

Sala Studio: miercuri, ora 19:00 - "Scrisoarea", regia Horaţiu Mălăele; joi, ora 19:30 - "Sinucigaşul", regia Felix Alexa; vineri, ora 19:30 - "Revizorul", regia Felix Alexa; duminică, ora 19:30 -"Bârfe, zvonuri şi minciuni", regia Ion Caramitru;

Sala Mică: sâmbătă, ora 20:00 - "ActOrchestra", regia Horia Suru; duminică, ora 20:00 - "Piesă pentru frate şi soră", regia Iris Spiridon;

Sala Media: sâmbătă, ora 20:00 - "Carte de vizită", regia Eugen Cristea; duminică, ora 11:00 - Teatrul Naţional pentru Copii - Eroi din poveşti.

Teatrul Nottara, Sala "Horia Lovinescu": sâmbătă, ora 19:00 - "Fericirea este în altă parte" de Zoltan Egressy; duminică, ora 19:00 - "Mult zgomot pentru nimic", regia Diana Lupescu.

Teatrul Odeon, Sala Majestic: miercuri, ora 19:00 - "Pyramus & Thisbe 4 You"; joi, ora 19:00 - Concert extraordinar de Anul Nou; vineri, ora 19:00 - "Titanic Vals"; sâmbătă, ora 19:00 - "Gaiţele"; duminică, ora 19:00 - "Natură moartă cu nepot obez";

Sala Studio: vineri, ora 19:30 - "Tipografic majuscul"; sâmbătă, ora 19:30 - "Viza de clown"; duminică, ora 19:30 - "Blifat".

Teatrul Bulandra, Sala "Liviu Ciulei": joi, ora 19:00 - "Căsătoria", regia Yuri Kordonsky; vineri, ora 19:00 - "Artă", regia Cristi Juncu; sâmbătă, ora 19:00 - "Obiceiuri necurate", regia Mihai Constantin;

Sala "Toma Caragiu": vineri, ora 19:00 - "Conversaţie după înmormântare", regia Alexandru Darie; sâmbătă, ora 19:00 - "Omul cel mai bun din Seciuan", regia Andrei Şerban; duminică, ora 19:00 - "Conversaţie după înmormântare", regia Alexandru Darie.

Teatrul Evreiesc de Stat (la Teatrul Bulandra, Sala "Liviu Ciulei"): duminică, ora 15:00 - "Astă seară: Lola Blau", regia Alexandru Dabija; ora 20:00 - "Miss Daisy şi şoferul ei", regia Claudiu Goga.

Teatrul Excelsior: duminică, ora 11:00 - "Mica sirenă".

Teatrul Ţăndărică: sâmbătă, ora 10:00 - "Gulliver în Ţara Piticilor"; ora 12:00 - "Gulliver în Ţara Piticilor"; duminică, ora 10:00 - "Jack şi vrejul de fasole"; ora 12:00 - "Jack şi vrejul de fasole".

Teatrul de Comedie: vineri, ora 19:00 - "...escu", regia Alexandru Dabija; sâmbătă, ora 19:00 - "Bani din cer", regia Horaţiu Mălăele; duminică, ora 19:00 - "Acasă la tata", regia Vlad Massaci.

Teatrul Masca: sâmbătă, ora 19:00 - "Militarul fanfaron"; duminică, ora 19:00 - "Neguţătoarea din Veneţia".

Teatrul Mic: marţi, ora 19:00 - "Motke Hoţul"; miercuri, ora 19:00 - "Yentl"; joi, ora 19:00 - "Profesiunea doamnei Warren"; vineri, ora 19:00 - "Primăvara d-nei Stone la Roma"; sâmbătă, ora 19:00 - "Băieţii de aur"; duminică, ora 19:00 - "Visul unei nopţi de vară".

Teatrul Foarte Mic: joi, ora 19:00 - "Clasa noastră"; vineri, ora 19:00 - "Livada de vişini"; sâmbătă, ora 19:00 - "Somnoroasa aventură"; duminică, ora 19:00 - "Interpretul".

Teatrul În Culise: vineri, ora 19:00 - "Comedie ca altădată"; sâmbătă, ora 15:00 - "Poveşti despre tine"; sâmbătă, ora 19:00 - "Cum se duce totul dracu'"; sâmbătă, ora 21:30 - "O improvizaţie, două...", sâmbătă, ora 19:00 - "Proştii sub clar de lună"; duminică, ora 19:00 - "Ghengbeng".

Godot Cafe-Teatru: joi, ora 20:00 - "În parc", regia Radu Iacoban; vineri, ora 19:00 - "Freak show" de Florin Piersic Jr.; vineri, ora 22:00 - "Noi 4", regia Dorina Chiriac; sâmbătă, ora 19:00 - "Happy end", regia Alexandru Bogdan; ora 22:00 - "O piesă deşănţată", regia Dorina Chiriac; duminică, ora 19:00 - "Cântec de leagăn. O poveste despre Maria Tănase", regia Carmen Lidia Vidu; ora 21:30 - "Romantic Fools", regia Toma Dănilă.

Teatrul de Artă: vineri, ora 20:15 - "Şi veni bărbatul la femeie", regia Bogdan Budeş; sâmbătă, ora 20:15 - "Un bărbat şi mai multe femei", regia Bogdan Huşanu; duminică, ora 20:15 - "Aproape mâine", regia Andreea Vulpe.

Opera Comică pentru Copii: vineri, ora 18:00 - "O noapte furtunoasă".

 


Trimite pe WhatsApp

Citește și:

populare
astăzi

1 Fostul premier Tudose îndeamnă oamenii să voteze cu Iohannis! „Nu e vorba despre un vot cu inima, ci despre un…

2 LIVE Peste 50.000 de români au votat deja în diaspora / GRAFIC Prezența la urne, mai mare decât în primul tur a…

3 Dăncilă, călcată-n picioare de o fostă jurnalistă RTV: „Să-ți fie rușine! I-ai învrăjbit pe români mințind că …

4 HOPA! Dăncilă a predat Organizarea întreprinderii socialiste. A picat treapta I, a IIa și admiterea la faculta…

5 BREAKING Ce scrie în raportul Jandarmeriei despre 10 august, păstrat secret până săptămâna trecută

recomandări

Te ia DNA: Neculai Ontanu

S-a lansat Milionarul pentru Android! Descarcă din Play Store

10+ Gustări speciale pentru seara Oscarurilor