PSD păstrează şefia SIE pentru Radu Tudor

După toate probabililităţile, Traian Băsescu va fi înfrânt şi în tentativa de a numi el un nou şef la Serviciul de Informaţii Externe. Funcţie rămasă vacantă după demisia lui Teodor Meleşcanu. PSD, prin Victor Ponta, a promis această poziţie lui Radu Tudor. Sluga de la Antena3. Iar PSD va refuza orice negociere şi va bloca orice demers al preşedintelui.

O tentativă de a-l numi pe Radu Tudor a mai avut loc şi în 2012. Însă eşuarea loviturii de stat a zădărnicit acest demers. Dacă ar fi un pic onest, Crin Antonescu ar trebui să confirme această informaţie. Pentru că toţi ceilalţi prezenţi la discuţii, din tabăra PNL, se află acum lângă PSD. Iar noi nu ne vom divulga sursa din PSD nici morţi.

Citeşte şi:  http://www.comisarul.ro/actualitate/urmatorul-tun-din-sanatate-smurd-va-inghi%C5%A3i-ambula_120634.html

Citeşte şi:  http://www.comisarul.ro/politic/ponta-despre-conducerea-sie-basescu-nu-are-niciun-_213193.html


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...