VIDEO/Ponta: Oprea nu a vorbit cu cine trebuie, a vorbit cu președintele Iohannis. Celălalt președinte al României, Dan Mihalache, am auzit că nu este de acord

VIDEO/Ponta: Oprea nu a vorbit cu cine trebuie, a vorbit cu președintele Iohannis. Celălalt președinte al României, Dan Mihalache, am auzit că nu este de acord

Ponta continuă cu idioțeniile declanșate de când s-a întors. Probabil că i se trage de la citația din buzunar. Ponta a declarat că Gabriel Oprea a discutat de majorarea salariilor demnitarilor cu preşedintele Klaus Iohannis, care a fost de acord, dar nu a vorbit cu cine trebuie, pentru că "celălalt preşedinte al României", consilierul prezidenţial Dan Mihalache nu este de acord.

"Domnul Oprea, ca întotdeaua a fost un om serios, a vorbit ceva, s-a ţinut de cuvânt, şi-a asumat responsabilitatea. Din păcate, n-a vorbit cu cine trebuie. A vorbit cu domnul Iohannis, care de altfel, a fost de acord. Domnul Mihalache, am auzit ieri, celălalt preşedinte al României, domnul Mihalache, că nu e de acord. Deci, decizia e foarte clară: mărim salariile la demnitari când le mărim la toţi funcţionarii", a spus Ponta, vineri, solicitat de presă să clarifice situaţia ordonanţei aprobate de fostul premier interimar Gabriel Oprea.

Ponta a admis că a fost informat miercuri înainte de şedinţă cu privire la ordonanţă, dar a precizat că nu a fost de acord cu ea. "Am zis nu!", a fost categoric premierul.

El a adăugat că nu este de acord cu majorarea salariilor demnitarilor în acest moment, ci o o dată cu toţi ceilalţi bugetari.     

se actualizeaza


populare
astăzi

1 Uite o informație mai mult decât interesantă...

2 „Sfârșitul UE nu mai este tabu”

3 Asistăm la trecerea speciei de la oameni normali la idioți utili și idioți inutili?

4 „Trump este un mincinos, iar Parlamentul European, o discuție de idioți”

5 „Am fost la Palatul Cotroceni. I-am explicat președintelui tot ceea ce se întâmplă. Mi-a spus, mi s-a spus că oamenii politici au nevoie de liniște, i…