CFR Cluj s-a calificat în sferturile Cupei Ligii Adeplast

CFR 1907 Cluj-Napoca s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii Adeplast la fotbal, miercuri seara, după ce a învins-o în deplasare pe CSMS Iași cu scorul de 1-0 (1-0), într-o partidă din primul tur al competiției. Unicul gol al partidei a fost înscris de atacantul spaniol Cristian Lopez, cu un șut din unghi (44).

Ieșenii au ajuns la cinci meciuri consecutive fără victorie, având doar un punct obținut în ultimele patru partide de campionat. Ultimul lor succes datează din etapa a cincea, când învingeau în Copou chiar pe CFR Cluj, cu scorul de 2-1.

Duminică, în etapa a 10-a a campionatului, CSMS joacă în deplasare cu CS Universitatea Craiova.

Concordia Chiajna, ACS Poli Timișoara și CFR Cluj au obținut miercuri calificarea în sferturi, unde Steaua București, deținătoarea trofeului, și ASA Târgu Mureș, finalista ediției trecute, erau calificate din oficiu.

CSMS Iași — CFR 1907 Cluj-Napoca 0-1 (0-1), Stadion "Emil Alexandrescu" — Iași

Au marcat: Cristian Lopez (44).
Arbitru: Marcel Bîrsan (București); arbitri asistenți: Bogdan Gheorghe (București), Iulius-Radu Timar (Marghita/BH); arbitru de rezervă: Adrian Illyes (Ploiești)
Observatori: Florin Hîncu (Brașov) — CCA, Iulius Nemțeanu (Ghermănești/IF) — LPF

3 Piedone este pe punctul de a pierde inclusiv Sectorul 5... E disperare mare printre acoliții lui... Deh, s-a schimbat joaca...