Daniel Ricciardo a câştigat Marele Premiu al Ungariei

Pilotul australian Daniel Ricciardo (Red Bull) a câştigat, duminică, Marele Premiu al Ungariei, a 11-a etapă a Campionatului Mondial de Formula 1, el fiind urmat în ordine de spaniolul Fernando Alonso (Ferrari) şi de britanicul Lewis Hamilton (Mercedes).

Daniel Ricciardo a câştigat Marele Premiu al Ungariei (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

Pe locul 4 s-a clasat germanul Nico Rosberg (Mercedes), brazilianul Felipe Massa (Willimas) a fost al cincilea, iar finlandezul Kimi Raikkonen (Ferrari) a trecut linia de sosire al şaselea.

Pe locurile 7-10 s-au clasat în ordine germanul Sebastian Vettel (Red Bull), finlandezul Valtteri Bottas (Williams), francezul Jean-Eric Vergne (Toro Rosso) şi britanicul Jenson Button (McLaren-Mercedes).

În urma acestor rezultate, clasamentul piloţilor (primele zece poziţii) este următorul:

10-11. Sauber, Caterham 0.

În Formula 1 urmează o pauză de o lună. Marele Circ se va relua la 24 august, cu Grand Prix-ul belgian de la Spa-Francorchamps.

Sursa: mediafax.ro

1 Descoperire care dă de gândit în Brazilia...

2 O profesoară de Română care susține că „Luceafărul“ lui Eminescu este roman, greu de demis

3 VIDEO De azi se va circula pe 12 km noi din A0, permițând șoferilor o legătură pe autostradă în partea de sud a Capitalei între DN6, DN5 și DN4

4 „Dacă rămâneam cu el era vai de vieţişoara mea. Era un diavol frumos” / I-a fost amantă lui Florin Piersic timp de 9 ani

5 A început „detonarea” lui Piedone? A apărut o „personajă” nouă în peisaj...