Liga I: ASA Tg. Mureș - Dinamo București 0-0

Vicecampioana ASA Tg. Mureș a terminat la egalitate, 0-0, cu Dinamo București, duminică seara, pe teren propriu, într-o partidă din prima etapă a Ligii I de fotbal. ASA a dominat prima repriză și a avut o bună ocazie de gol, dar portarul Vytautas Cerniauskas a respins mingea trimisă de Gabi Mureșan. Dinamo a echilibrat jocul după pauză, dar niciuna dintre echipe nu a reușit să marcheze.

Meciul a consemnat al șaselea rezultat de egalitate al etapei inaugurale din tot atâtea meciuri jucate.

ASA Tg. Mureș — Dinamo București 0-0, Stadion "Trans-Sil" — Tg. Mureș
Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); arbitri asistenși: Dragoș Mihai Iliescu (Craiova), Daniel Mitruți (Craiova); arbitru de rezervă: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin)
Observatori: Ioan Onicaș (Zalău) — CCA, Romulus Gabor (Hunedoara) — LPF

3 „Dacă voiai să câștigi nu era suficient doar să-ți petreci câteva ore cu un bărbat”

4 Expert despre porcăria comisă de E.ON: Este o înșelătorie, oamenii nu au ce să facă pentru că nu mai există concurență

5 VIDEO Priviți aceste imagini apocaliptice cu pădurea care oferea protecție militarilor ucraineni în fața dronelor rusești...