Un jucător de la West Ham, reţinut pentru că a agresat două femei

Un jucător de la West Ham, reţinut pentru că a agresat două femei

Mijlocaş echipei West Ham United, Ravel Morrison, 21 ani, a fost reţinut pentru că ar fi agresat două femei, fotbalistul urmând a compărea în faţa unui judecător, în cursul zilei de joi, a anunţat poliţia britanică.

Ravel Morrison (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

Morrison, internaţional englez de tineret, a agresat o tânără de 19 ani în faţa unui bar din Manchester, sâmbătă seară, şi la scurt timp, o femeie de 39 de ani, potrivit poliţiei. Fotbalistul a fost reţinut miercuri.

Ravel Morrison, format la Manchester United, a fost sancţionat de mai multe ori de managerul Alex Ferguson, înainte de a fi vândut la West Ham, în ianuarie 2012, pentru 650.000 de lire sterline (820.000 de euro).

În 2012/2013, el a fost împrumutat în liga a doua, la Birmingham City, iar în sezonul care va începe în curnâd, la Queens Park Rangers.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 VIDEO „Era unul dintre foarte puținii oameni pentru care aș fi pus capul jos” / Radu Paraschivescu, despre prietenia pierdută cu Lia Savonea

2 Președintele Expert Forum, despre referendumul propus de Nicușor Dan pentru magistrați: „Catastrofală idee”

3 „Asta e tot ce vreau eu”. Reacția virală a unei mame filipineze din România a emoționat internetul

4 De citit... / Frații „suedezi” Micula atacă România prin intermediul unui mare site conservator și pro-trumpist

5 VIDEO Cine sunt cei 11 magistrați care s-au dus să vorbească deschis, în fața camerelor de vederi, despre justiție cu președintele