A fost reluată circulația pe A2, pe sensul către Constanța, după accidentul de la Lehliu

A fost reluată circulația pe A2, pe sensul către Constanța, după accidentul de la Lehliu

Traficul rutier a fost reluat sâmbătă, în jurul orei 17,35, pe autostrada A2 București - Constanța, la aproape 9 ore de la producerea accidentului în lanț, pe sensul de mers către Constanța, la kilometrul 67, în care au murit trei persoane și au fost rănite câteva zeci.

Centrul Infotrafic al Poliției Române a informat că pe celălalt sens de mers (Constanța — București) circulația nu a fost afectată.

Sâmbătă, un accident rutier în care au fost implicate mai multe autovehicule s-a produs pe A2 , circulația fiind întreruptă la km 67 al autostrăzii, pe sensul de mers București — Constanța, în zona Lehliu-Gară, și deviată de la km 64 al autostrăzii pe DN 3A Lehliu-Gară — Drajna.

Peste 100 de salvatori au intervenit la locul accidentului în care au murit trei persoane , iar 41 de răniți au fost transportați la spitale. În accident au fost implicate 29 de mașini, dintre care 2 microbuze care transportau persoane și un camion.Totodată, în accident au fost implicate 60 de persoane, dintre care trei au decedat, 41 au fost transportate la spitale, iar alte 16 au refuzat transportul.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Încep represaliile împotriva magistraților care au depus mărturie în documentarul Recorder despre Justiție. Primul e Laurențiu Beșu

2 Recorder / Documentar devastator despre starea Justiției din România, în ziua în care CCR decide dacă magistrații își merită pensiile speciale

3 Mesajul dur al unui profesor de Drept: Dacă un neurochirurg de 65 de ani poate opera, și un judecător poate pronunța divorțuri

4 Generalul format în SUA detonează miturile despre strategia americană și singurii români agreați de Trump

5 Culisele amânării CCR pentru după Crăciun a judecării sesizării Înaltei Curți privind reforma pensiilor magistraților