Adevărul din spatele anunțului lui Iker Casillas că este gay

Anunțul lui Iker Casillas că este gay a șocat lumea întreagă.

Conform presei din Spania, totul ar fi o farsă și ar avea la bază articolele din tabloidele iberice despre presupusele relații ale fostului mare portar după divorțul de Sara Carbonero.

"Sunt gay. Sper să mă respectați", a scris Casillas pe Twitter, dezvăluire care a tulburat mii de oameni.

Ulterior, Iker a șters postarea la o oră și jumătate după ce anunțul său a făcut vâlvă pe rețelele de socializare.

Totodată, jurnaliștii iberici spun că dezvăluirea fostului portar despre orientarea sa sexuală ar putea fi şi o campanie publicitară care urmează să fie anunțată în curând.

Iker Casillas a fost căsătorit 11 ani cu jurnalista Sara Carbonero. Cei doi s-au despărțit în 2011.


populare
astăzi

1 Pe câți a sunat, toți l-au refuzat. Mircea Lucescu, dezvăluiri incredibile, cu câteva zile înainte să moară

2 Alegeri Ungaria 2026 / Când apar primele rezultate

3 De citit...Cam asta încearcă să facă acum PSD-ul cu Bolojan și a ieșit festivalul prostiei...

4 „Aveam nevoie de banii din Fondul de rezervă ca să atenuăm criza din Golf, dar au fost tocați pe nimic”

5 Un lider african cere Turciei un miliard de dolari și „cea mai frumoasă femeie”. Ce se întâmplă dacă nu i se îndeplinește solicitarea