ALERTĂ Tăriceanu, huiduit la Iaşi! „Mincinosule”, „Trădătorule”, “Hoţule! „Tu și Dragnea să vă duceți la pușcărie!”

ALERTĂ Tăriceanu, huiduit la Iaşi! „Mincinosule”, „Trădătorule”, “Hoţule! „Tu și Dragnea să vă duceți la pușcărie!”

ALERTĂ Tăriceanu, huiduit la Iaşi! „Mincinosule”, „Trădătorule”, “Hoţule! „Tu și Dragnea să vă duceți la pușcărie!” Liderul ALDE Călin Popescu Tăriceanu a fost huiduit sâmbătă la Iaşi, în faţa Teatrului Naţional, unde urma să participe la o acţiune de partid, mai multe persoane strigând “Mincinosule“,“Trădătorule“ şi “Hoţule“.

Liderul ALDE a ajuns cu maşina la Teatrul Naţional din Iaşi, pentru a participa la evenimentul de prezentare a candidaţilor partidului la alegerile europene, fiind huiduit de mai mulţi oameni adunaţi în faţa clădirii, notează News.ro.

Protestatarii au strigat "Mincinosule", "Infractorule", "Hoţule" şi "Eşti un infractor. Tu şi Dragnea să vă duceţi la puşcărie". 

În acelaşi timp, peste o sută de membri ALDE aflaţi pe scările Teatrului Naţional au scandat "Tăriceanu preşedinte".

Călin Popescu Tăriceanu, însoţit de alţi membri din conducerea partidului, participă sâmbătă la Iaşi la conferinţa regională de prezentare a candidaţilor ALDE la alegerile europarlamentare.

La eveniment sunt prezenţi peste 600 de membri ALDE din judeţele Iaşi, Botoşani, Suceava şi Vaslui.


populare
astăzi

1 VIDEO Declarație de o lașitate absolută a ministrului PSD al Justiției despre porcăria făcută de „soldații partidului” la CCR

2 „Dacă, în deliberare, un judecător nu se prezintă, el este considerat demis automat” / Un profesor de drept aruncă bomba în curtea CCR

3 Asta înseamnă PSD, oameni buni...

4 „Băi, boschetarilor! Iar faceți manevre cu CCR-ul?” / Val de indignare pe contul de facebook al președintelui PSD, Sorin Grindeanu

5 Panică și răniți la bordul unui zbor Ryanair. Martorii spun că au văzut un avion de vânătoare venind din sens opus, care ar fi produs turbulenţe. „Am …