ANI: Senatoarea Eleonora-Carmen Hărău, în incompatibilitate

ANI: Senatoarea Eleonora-Carmen Hărău, în incompatibilitate

Agenţia Naţională de Integritate (ANI) a constatat faptul că senatoarea Eleonora-Carmen Hărău s-a aflat în stare de incompatibilitate în perioada 20 decembrie 2012 - 21 decembrie 2016, întrucât a deţinut simultan calitatea de deputat şi funcţia de cenzor supleant la Ameritech SA.

De asemenea, Eleonora-Carmen Hărău s-a aflat în incompatibilitate şi în perioada 21 decembrie 2016 - 05 mai 2017, întrucât a deţinut simultan calitatea de senator şi funcţia de cenzor supleant la aceeaşi societate comercială, se arată într-un comunicat ANI transmis vineri. (continuă) AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Iranul a umblat la „cutia cu maimuțe”?

2 Uite un caz despre ce înseamnă școală și justiție în Ro...

3 Ce se întâmplă oare? / Un editorial care dă de gândit despre PSD. S-a format masa critică pentru măturarea grupării Ciolacu-Grindeanu?

4 Un secret bine păzit, inexpugnabil, al Iranului

5 Onestitate marca USR...