ANM: Ploi și instabilitate atmosferică accentuată în toată țara, până miercuri la ora 18,00

ANM: Ploi și instabilitate atmosferică accentuată în toată țara, până miercuri la ora 18,00

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a prelungit până miercuri la ora 18,00 informarea meteo de ploi și instabilitate atmosferică accentuată emisă pentru toate zonele țării.

Potrivit ANM, în intervalul 26 mai, ora 12,00 — 27 mai, ora 18,00, va ploua în zona Carpaților Orientali, în Maramureș și local în Transilvania și Crișana, unde cantitățile de apă vor depăși 20 de litri/mp și izolat 30 — 40 litri/mp.

În restul teritoriului, vor fi perioade de timp cu instabilitate atmosferică care se va manifesta prin averse, descărcări electrice, intensificări de scurtă durată ale vântului și posibil căderi de grindină.

Meteorologii vor actualiza informarea în funcție de evoluția și intensitatea fenomenelor meteorologice. AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?