Biatlon: Norvegia a câştigat proba de ştafetă mixtă, la Pokljuka (Slovenia), în cadrul Campionatelor Mondiale

Echipa Norvegiei de ştafetă mixtă (Sturla Holm Laegreid, Johannes Thingnes Boe, Tiril Eckhoff şi Marte Olsbu Roeiseland) a câştigat miercuri aurul la Campionatele Mondiale de biatlon de la Pokljuka (Slovenia), scrie dpa.

La proba de 4x7,5 km, norvegienii au fost cronometraţi cu timpul de 1 oră 20 minute 19,3 secunde, fiind urmaţi de Austria (+27 sec) şi de Suedia (+30,6 sec).

Echipa României (George Buta, Cornel Puchianu, Elena Chirkova, Ana Larisa Cotruş) s-a situat pe locul 25 (antepenultimul).

Înaintea cursei, antrenorul echipei masculine a Austriei, Ricco Gross, a fost testat pozitiv la coronavirus şi a fost izolat, însă niciun sportiv nu a fost infectat.

Mondialele de biatlon continuă vineri cu sprintul masculin pe 10 km. AGERPRES

3 Da, are 60 de ani și s-a calificat la concursul național de frumusețe Miss Argentina...

4 VIDEO Surpriză totală / Cine ar fi „gurul” discipol al lui Gregorian Bivolaru săltat de mascați. Eugen Mârtz era invitat mereu la B1TV, la emisiunea Al…

5 Prima intoxicare aruncată pe piață de Antena 3, un sondaj realizat de fostul ginere al lui Dan Voiculescu