BREAKING PSD a votat pentru „un mandat deschis” pentru negocierea unei Coaliții. Momentan, partidul nu intră în Opoziție

15:27

Surse din PSD au precizat, pentru HotNews, că liderii partidului au decis să meargă cu mandat deschis la negocierile privind constituirea viitorului guvern. În funcție de cum vor decurge negocierile, PSD va decide dacă va intra sau nu în viitorul cabinet.

Liderii PSD au decis, într-o ședință care a avut loc marți la Vila Lac, ca partidul să participe la discuțiile cu partidele pro-europene pentru formarea unei coaliții de guvernare. Mandatul pe care îl va avea conducerea PSD, potrivit surselor Antena 3 CNN, este de a avea „un mandat deschis de negoicere”. Partidul nu a decis astfel intrarea în Opoziție, deși majoritatea punctelor de vedere exprimate în ședința CPN erau pentru o astfel de variantă.

„Am decis să fim deschiși la discuții exploratorii”, au declarat sursele citate.

-știre în curs de actualizare-


populare
astăzi

1 Urmează Bolojan?

2 REVOLTĂTOR Comisia Europeană cere extinderea contribuției CASS asupra pensiilor pentru a face rost de bani pentru salariile bugetarilor!

3 Întârzierea la A0 Nord / Lotul 3, finalizat abia în septembrie, ține blocat și Lotul 4

4 Înalt oficial al Guvernului Bolojan, pus sub acuzare de DNA

5 Peste 60.000 de persoane au stabilit un record la Mogoșoaia: cel mai mare festival familial din Europa de Est