Cioloş, după demisia miniştrilor USR PLUS: Nu mimăm democraţia, apărăm cu orice preţ ţara de hoţie

Copreşedintele USR PLUS Dacian Cioloş a declarat, după anunţul privind demisia miniştrilor acestui partid din Guvernul Cîţu, că formaţiunea pe care o reprezintă nu mimează democraţia, ci apără cu orice preţ reformele şi ţara "de hoţie".

"Anunţul miniştrilor USR PLUS că demisionează este cel corect, în situaţia în care PNL şi PSD blochează moţiunea de cenzură iniţiată de USR PLUS. Noi nu mimăm democraţia. Apărăm reformele şi ţara de hoţie cu orice preţ. Şi nu ne cumpără nimeni cu funcţii şi privilegii!", a scris Cioloş, luni, pe Facebook.



Copreşedintele USR PLUS Dan Barna a anunţat că miniştrii acestei formaţiuni se retrag din Cabinetul Florin Cîţu şi îşi vor depune demisiile marţi dimineaţa . AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici, nea Ilie?

2 Așa o fi? / Să-i credem pe ruși?

3 „Dacă pierde puterea, va fi spânzurat de un stâlp de iluminat”

4 VIDEO 397 km de autostradă de la București la Pașcani pe Autostrada Moldovei?

5 Italia plătește noi milioane pentru iahtul confiscat de la oligarhul Melnicenko