Cioloş, după întâlnirea cu liderii PNL, UDMR şi minorităţilor: Nu s-a ajuns la nicio concluzie

Premierul desemnat Dacian Cioloş, preşedinte al USR, a declarat, miercuri, după întâlnirea cu liderii PNL, UDMR şi minorităţilor naţionale, că nu s-a ajuns la nicio concluzie.

"Nu s-a ajuns la nicio concluzie. O să am o şedinţă de Birou Executiv", a afirmat Cioloş.

Liderul USR va susţine declaraţii de presă la sediul Uniunii.

Dacian Cioloş s-a întâlnit, miercuri, cu preşedintele PNL, premierul interimar Florin Cîţu, preşedintele UDMR, vicepremierul interimar Kelemen Hunor, şi liderul grupului parlamentar al minorităţilor naţionale, Varujan Pambuccian. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului