Consultări la Cotroceni/ Ludovic Orban: PNL susţine reluarea dezbaterilor pe legile justiţiei

Preşedintele Partidului Naţional Liberal, Ludovic Orban, a afirmat miercuri, la Palatul Cotroceni, că liberalii susţin reluarea dezbaterilor pe legile justiţiei.

"Partidul Naţional Liberal a prezentat preşedintelui României mandatul pe care l-am primit ca delegaţie, (...) care este un mandat extrem de simplu: reluarea dezbaterilor pe legile justiţiei, pe Codul de procedură penală, pe Codul penal, iar în reluarea dezbaterilor să se ţină cont de recomandările formulate de Comisia de la Veneţia, de deciziile Curţii Constituţionale în privinţa Codului de procedură penală şi în privinţa Codului penal. De asemenea, să se ţină cont de toate tratatele la care România este parte, de obligaţiile internaţionale ale României", a declarat Ludovic Orban după consultările avute cu preşedintele Klaus Iohannis. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas