Crin Antonescu: „Duminică e despre România, nu despre scandaluri de presă”

Crin Antonescu: „Duminică e despre România, nu despre scandaluri de presă”

MATERIAL PUBLICITAR POLITIC
Alianța Electorală România Înainte - Partidul Social Democrat, campanie@psd.ro, Șoseaua Kiseleff nr. 10, sector 1, București, CP 011346
CMF: 31250003
CPP: A1B1C1D1E1


Într-o campanie politică în care temele majore au fost adesea eclipsate de scandaluri și diversiuni, Crin Antonescu face apel la luciditate și responsabilitate. „Ce este relevant însă, e votul de duminică”, transmite el într-un mesaj mobilizator. Pentru Antonescu, ziua votului nu este doar un exercițiu democratic, ci un moment de decizie fundamentală pentru cursul țării.

Acesta respinge deturnare campaniei spre teme parazitare și insistă pe ceea ce este cu adevărat important: viitorul liber, șansele la bunăstare și ordinea în societate. Cu o tonalitate calmă, dar fermă, candidatul cere alegătorilor să nu se lase înșelați de mize false și provocări mediatice.

În contextul polarizării crescânde și al riscului unei finale tensionate, Antonescu își asumă rolul de contrapondere la extremism: „Sprijiniți-mă să ajung în turul doi și să-l înving pe Simion.” Este un apel la raționalitate și la unitate, susținut de mesajul final: „Cu Dumnezeu înainte!”


populare
astăzi

1 Documente / Această turnătoare a fost timp de 10 ani membră CNA...

2 „15.000 de euro în numerar, 4.000 de euro în bijuterii. Eram furioasă”

3 Stupoare la Chișinău după rezultatele unui sondaj realizat în România. Jurnalist: „Nu pot să înțeleg această combinație de trădare și spaimă”

4 Ce ar putea fi misterioasa aeronavă care s-a prăbușit recent lângă baza Area 51

5 Românul care l-a consiliat pe Trump anunță ce li se pregătește rușilor și coreenilor. „N-are nicio problemă să recurgă la metode foarte dure”