Cristiano Ronaldo a „rupt” plasa porții adverse. A marcat iar toate golurile lui Al Nassr VIDEO

Cristiano Ronaldo (38 de ani) continuă să facă show în Arabia Saudită. După ce în urmă cu două etape a marcat toate cele 4 goluri ale lui Al Nassr în victoria cu 4-0 în fața lui Al Wehda, sâmbătă seara portughezul a reușit un hat-trick în succesul cu 3-0 în fața formației Damac, din etapa cu numărul 18.

În minutul 18, Ronaldo a ieșit pentru prima dată la rampă și a marcat de la 11 metri. 5 minute mai târziu, starul lusitan și-a trecut din nou numele pe tabela de marcaj și a punctat pentru a doua oară, iar pe finalul primei reprize a reușit hat-trick-ul.

Cristiano Ronaldo nu poate fi oprit de adversarii arabi. Foto Getty images

În actul secund, Al Nassr a oprit motoarele, Ronaldo nu a mai reușit să se "lipească" la gol, iar duelul s-a terminat cu victoria celor de la Al-Nassr, scor 3-0. Portughezul a ajuns la 8 goluri înscrise în 6 meciuri pentru Al-Nassr, liderul la zi din campionatul Arabiei Saudite.

3 Piedone este pe punctul de a pierde inclusiv Sectorul 5... E disperare mare printre acoliții lui... Deh, s-a schimbat joaca...

4 AUDIO Numele lui Coldea, într-un nou scandal. Anca Alexandrescu a difuzat înregistrări depuse la DNA