CSM București, la un pas de calificarea în sferturile Ligii campionilor. Cristina Neagu, din nou sclipitoare

CSM București a învins-o pe Bietigheim, scor 31-28, în Sala Dinamo, într-un meci din etapa a 13-a din Grupa A a Ligii Campionilor.

Cristina Neagu a marcat cele mai multe goluri

CSM București și-a luat revanșa în fața echipei germane Bietigheim și a câștigat cu 31-28 meciul disputat duminică, în sala Dinamo.

Tigroaicele au controlat partida, conducând la pauză cu 17-10. În partea a doua, campiona României a intrat mai relaxată pe teren, lucru care a permis nemțoaicelor să se apropie pe tabela de marcaj.

Cu 5 minute înainte de final, scorul era 26-24, iar de aici până la final echipele au mers aproape cap la capă, meciul încheindu-se cu scorul de 31-28.

Marcatoare pentru CSM: Neagu 6, Arntzen 5, Nikolic 4, Flippes 3, Dindiligan 3, Zaadi 3, Omoregie 3, Ingstad 2, Oestergaard 1, Kobylinska 1

CSM e deocamdată tot pe locul 3. Săptămâna viitoare se va decide totul, în meciul direct pe care campioana României îl va disputa în deplasare cu Odense.

4 VIDEO „Nasty” și-a ales candidatul pentru București! Pe cine susține fostul tenismen?