CSM București, victorie de senzație în Liga Campionilor, în fața maghiarelor de la Ferencvaros

CSM Bucureşti a învins clar echipa Ferencvaros, cu scorul de 30-24 (10-11), duminică, în Sala Polivalentă din Capitală, într-un meci din Grupa A a Ligii Campionilor la handbal feminin.

CSM București - Ferencvaros. FOTO CSM București

Prima repriză a aparţinut echipei oaspete, care a condus cu 3-1 şi 5-3, apoi s-a desprins la 8-5, iar la pauză avea un avans de un gol, 11-10.

CSM Bucureşti a făcut diferenţa în repriza secundă, după o serie remarcabilă începută în min. 48, la scorul de 20-21, şi încheiată în min. 58, la scorul de 27-21, câştigând în cele din urmă cu 30-24 meciul cu Ferencvaros.

Cristina Neagu a fost şi de data aceasta cea mai bună de pe teren, cu 14 goluri marcate, pentru ''tigroaice'' puctând şi Elizabeth Omoregie 6 goluri, Crina Pintea 4, Malin Larsen Aune 2, Grace Zaadi Deuna 2, Alexandra Dindiligan 1, Siraba Dembele Pavlovic 1, Ema Alivodic 1, scrie Agerpres.

Pe 10 decembrie, CSM va juca revanşa cu Ferencvaros , în deplasare.