Dâmboviţa: Copil de trei ani a căzut de la etajul trei al unui hotel din Târgovişte şi a ajuns la spital

Un copil de trei ani a căzut, duminică, de la etajul trei al unui hotel din Târgovişte şi a fost transportat la spital, informează IPJ Dâmboviţa.

La momentul incidentului, copilul era cu părinţii în cameră.

"Un copil, în vârstă de 3 ani, ar fi căzut de la o fereastră, de la etajul 3. Copilul este conştient şi transportat la spital pentru acordarea de îngriji medicale. Poliţiştii efectuează cercetări, urmând să stabilească cu exactitate toate împrejurările producerii evenimentului", precizează IPJ Dâmboviţa.

Ancheta poliţiştilor va stabili cum a avut loc incidentul. Din primele informaţii, este probabil că în momentul când a căzut copilul era nesupravegheat. AGERPRES / (AS - autor: Cornelia Dumitru, editor: Marius Frăţilă, editor online: Andreea Preda)


populare
astăzi

1 Amănunte care dau fiori

2 De ce este Ilie Bolojan marele câștigător al blocajului dintre Tomac și partide

3 Autostrada Transilvania, în fața primei inaugurări din 2026. Cum arată nodurile rutiere care deschid calea spre nord-vest

4 De citit...

5 Lovitură uriașă pentru unul dintre cei mai bogați oameni din Rusia, aflat în arest preventiv de peste un an. Statul i-a confiscat 7,6 miliarde de dola…