Deputatul Andreea Cosma, la DNA Ploiești

Deputatul Andreea Cosma, la DNA Ploiești

Deputat PSD Andreea Cosma s-a prezentat marți dimineață la sediul DNA Ploiești, unde va fi audiată în calitate de martor de către procurorii anticorupție.

La intrarea în sediul Parchetului, aceasta a declarat că a fost chemată în calitate de martor, pentru a fi audiată într-un dosar care îl vizează pe fostul procuror DNA Ploiești Mircea Negulescu.

În același dosar a fost audiat, vineri, și fratele Andreei Cosma, fostul deputat Vlad Cosma, a precizat ea.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Cine e femeia care a atras toate privirile la parada de la Arcul de Triumf. Președintele Nicușor Dan s-a oprit și a salutat-o

2 „Lui îi plăcea cu iahtul. Du-te, ia-ţi iahtul, şi pleacă!”

3 Cum l-a găsit ANAF pe bărbatul care a făcut 700.000 de euro din OnlyFans și nu i-a declarat

4 „Să îi concedieze imediat”. Mesajul vehement adresat de 1 Decembrie către Nicușor Dan de un fost consilier al lui Traian Băsescu

5 Noile poduri construite în România fac furori. Investițiile majore au devenit emblemele unor orașe