După ei, potopul!

Reportaje-Live:  După ei, potopul!

Ce asteptare, ce framantare inutila! Logica spune ca Veorica va fi candidatul PSD la alegeri. Si nu are legatura cu competenta analfabetei in capot reprezentativa pentru PSD ci cu un calcul meschin de laborator. Explicatia e simpla. Bugetul este in aer.

Sunt probleme grave la buget. De la rapoartele Eurostat care confirma falsificarea deficitului pe 2018, deficitul scapat de sub control in 2019, pana la imprumuturile masive externe fara de care bugetul Romaniei este in colaps.

PSD stie foarte bine acest lucru. Isi doresc sa iasa de la guvernare cat mai rapid pentru ca in mintea lor altcineva trebuie sa deconteze popular mizeria facuta de ei. Asa au facut si in 2007 cand Tariceanu a aruncat in aer bugetul cu cheltuieli aberante, asa vor sa faca si in 2019-2020 cand tradatorul de tara Teodorovici imprumuta Romania cu miliarde stiind ce urmeaza.

Lucrurile sunt simple. PSD-istii stiu ca vor pierde alegerile prezidentiale catastrofal. De aceea o vor pune pe Dancila candidat. Un scor dezastruos inseamna pretextul perfect pentru iesirea de la guvernare. Pana atunci Teodorovici trebuie sa tina Romania in perfuzii cu imprumuturi la orice cost.

Este ultima suta de metri pentru furat banii nostri dupa care nu mai conteaza. Dupa ei potopul.


populare
astăzi

1 Acesta este PSD, oameni buni! / În premieră, un membru al conducerii unei companii de stat își pierde accesul la documente secrete și trebuie dat afară

2 „Varză în capul lui! Păcăliciul experților, dat afară și de la Antena!” / Iancu Guda, taxat de Răzvan Pascu pentru postările despre Orientul Mijlociu

3 Ce se întâmplă? / Şefa serviciilor secrete americane îl contrazice pe Trump și spune că Iranul nu a încercat să reia programul nuclear după bombardament…

4 „Israelul asasinează pe oricine poate negocia cu Statele Unite. Agenda lor este diferită de cea a lui Trump”

5 CULISE Cum a „învins” Grindeanu la negocierile cu Bolojan